Zdjęcia
Atrakcje
www.arado.pl www.arado.pl

Projekt Arado - zaginione laboratorium Hitlera

 Projekt Arado - zaginione laboratorium Hitlera

Mieliście okazje odkrywać tajemnice z czasów wojny?  Zwiedzaliście podziemną fabrykę?  Wiecie kim był Kazimierz Leski i dlaczego nosił  mundur niemieckiego generała? A  może wcielaliście się w rolę "cichociemnego"?  Jeśli nie to koniecznie musicie odwiedzić Kamienną Górę.  I w trakcie godzinnej  podróży w czasie dowiedzieć się o pasjonującej historii- o tym jak polscy bohaterowie pokrzyżowali plany hitlerowcom i wykradli tajemnice ich wunderwaffe!
"Projekt Arado" jest   najnowocześniejszym podziemnym kompleksem w Polsce.  Nowatorska  iluminacja świetlna, efekty audio i przewodnik który wciela się w rolę agenta polskiego wywiadu i prowadzi grupę by zdobyć niemieckie tajemnice – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na turystów w Kamiennej Górze.  Co kryją podziemia? Unikalne w skali Europy eksponaty- części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej enigmy. Tajemnicze konstrukcje i.. Tajemnica Wojskowa! Przyjedzcie!


Podziemna trasa w nowej aranżacji rusza 28 kwietnia 2012.  


Kamienna Góra położona jest na Dolnym Śląsku, w połowie drogi między Wałbrzychem a Jelenią Górą. To pełne tajemnic miasteczko w czasie II wojny światowej zostało podziurawione podziemnymi  kompleksami niczym ser szwajcarski dziurami. Dziś wiemy o dziesięciu  podziemnych  obiektach, zlokalizowanych w różnych częściach miasta.    Wydrążyli je- rękoma robotników przymusowych – Niemcy. Między innymi po to, by docelowo umieścić w nich biura projektowe i fabryki produkujące najnowocześniejsze konstrukcje lotnicze i  broń.   W tym czasie Kamienna Góra była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego- w byłych fabrykach włókienniczych umieszczono  między innymi biuro projektowe firmy ARADO, w którym skonstruowano   najsłynniejszy samolot  odrzutowy II wojny światowej –Arado  234 Błyskawica i mityczny samolot skrzydło Arado 555.

więcej informacji na :

www.arado.pl

www.facebook.com/projektarado

www.sudety.info.pl © FUH WebProjekt 2015 - 5457511 odwiedzin