Zdjęcia
Atrakcje
www.sztolnie.pl www.sztolnie.pl

Walimskie sztolnie

Walimskie sztolnie - znajdują się w pobliżu wsi Rzeczka, przy drodze z Walimia. Sztolnie są wydrążone w zboczu góry Ostra, na wysokości ok. 560 m npm. Temperatura wewnątrz wynosi nie więcej niż 10 st. Do dziś tajemnicą jest, po co wydrążono sztolnie w Walimiu. Pod koniec II wojny światowej w 1943 r. w Górach Sowich rozpoczęto budowę sześciu podziemnych labiryntów, siódmy powstał pod zamkiem Książ. Według planów wszystkie miały być połączone korytarzami.
  Sztolnie są udostępnione do zwiedzania, czynne codziennie od godz. 9.00 do 17.00, wejścia co 0,5 godziny tylko z przewodnikiem, ceny biletów: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł. Ze względu na niską temperaturę (ok. 6 stopni Celcjusza) i dużą wilgotność (ok. 90%) zalecamy ciepłą odzież.

    Oprócz wspomnianych wyżej sztolni walimskich w Górach Sowich znajduja się jeszcze inne sztolnie o podobnym znaczeniu, zaliczają się do nich "Włodarz" w pobliżu Przełęczy Marcowa oraz "Osówka" w pobliżu wsi Rzeczka. Bardziej zniszczone i nieudostępnione pozostałości sztolni znajdóją się w drodze z Sokolca na szczyt Sokół.

Kontakt:
Muzeum Sztolni Walimskich
ul. 3 Maja 26
58-320 Walim
(074) 84 57 300
www.sztolnie.pl
e-mail: muzeum@sztolnie.pl

www.sudety.info.pl © FUH WebProjekt 2015 - 5457582 odwiedzin