Zdjęcia
Park Zdrojowy - Aleja  fot. Maciej Piasecki

Park Zdrojowy - Aleja fot. Maciej Piasecki

Park Zdrojowy - centrum  fot. Maciej Piasecki

Park Zdrojowy - centrum fot. Maciej Piasecki

Parko Zdrojowy  fot. Maciej Piasecki

Parko Zdrojowy fot. Maciej Piasecki

Promenada w Parku Zdrojowym - fot. Maciej Piasecki

Promenada w Parku Zdrojowym - fot. Maciej Piasecki

Sanatorium Fortuna  fot. Maciej Piasecki

Sanatorium Fortuna fot. Maciej Piasecki

Sanatorium Mieszko  fot. Maciej Piasecki

Sanatorium Mieszko fot. Maciej Piasecki

Miejscowości
www.dlugopolezdroj.com www.dlugopolezdroj.com

Długopole Zdrój

W południowej części Ziemi Kłodzkiej, na obszarze największej w Sudetach kotliny, u stóp Gór Bystrzyckich leży niewielkie uzdrowisko Długopole Zdrój.

Posiada ok. 610 stałych mieszkańców. Usytuowanie miejscowości w osłoniętej i nasłonecznionej dolinie o zalesionych zboczach nad rzeką Nysą Kłodzką sprawia, że klimat jest łagodny, małobodźcowy, podgórski. W centrum uzdrowiska znajduje się zabytkowy Park Zdrojowy z pięknymi okazami starych drzew. Rosną tu sosny, cisy, graby, buki i jawory.

Główna aleja - ulubione miejsce spacerów kuracjuszy wysadzona jest lipami i klonami. Znajdziemy tu również drzewa, które nie występują w żadnym innym miejscu w na Dolnym Śląsku oraz w Polsce.

Wody eksploatowane w Długopolu Zdroju to szczawy wodorowęglanowo -wapniowo - sodowo - magnezowe bogato nasycone dwutlenkiem węgla. Czynne są trzy źródła: "Renata", "Emilia" i "Kazimierz", których wody wykorzystywane są do kuracji pitnej i kąpieli mineralnych.

Głównymi profilami leczniczymi są choroby wątroby, serca, nadciśnienie, miażdżyca oraz nerwice. Zakład przyrodoleczniczy "Karol" oferuje ponad 30 rodzajów zabiegów leczniczych w tym unikalne w Europie naturalne suche kąpiele kwasowęglowe. 

Jednak największą atrakcją uzdrowiska jest cisza i spokój, którą znajdą tu wszyscy chcący odpocząć od miejskiego zgiełku.
W ofercie uzdrowiskowej znajdziemy m. in. zakwaterowanie w domach uzdrowiskowych, wyżywienie oraz zabiegi lecznicze w zależności wymagań chorego.

Przez Długopole Zdrój przechodzi główny szlak sudecki im. M. Orłowicza ze Świeradowa Zdroju do Paczkowa.

Długopole jest znakomitą bazą wypadową do wielu ciekawych miejscowości i atrakcji turystycznych położonych w Kotlinie Kłodzkiej, a w zimie na stoki narciarskie Międzygórza, Zieleńca, Spalonej, Rudawy, Czarnej Góry oraz pobliskich Czech.

 

Zakłada Przyrodoleczniczy KAROL   fot. Maciej Piasecki
www.sudety.info.pl © FUH WebProjekt 2015 - 5457518 odwiedzin