Wyszukiwarka
Wszystkie
Rajd internautów

Felieton z 2 rajdu

29 czerwca o godz. 8:00 spotkaliśmy się obok Domu Zdrojowego w Lądku Zdroju. Każdy uczestnik otrzymał torbę firmową Powiatu Kłodzkiego wraz z koszulką rajdową, plakietką i materiałami reklamowymi Ziemi Kłodzkiej.
Uczestnicy rajdu przybyli z całej Polski, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Koszalina, Krakowa, Płocka, Brzegu, Gniezna, Głogowa, Mogilna, Kielc, Lublina, Piotrkowa Trybunalskiego, Bydgoszczy, Poznania, Częstochowy, Sandomierza, Zgierza itd.


Wyruszyliśmy na trasę rajdu wiodącą w kierunku turystycznego przejścia granicznego polsko-czeskiego Lutynia-Travna prowadzeni przez Przewodników Sudeckich: Zbigniewa Jankowskiego oraz Mirosława Zbrzeźniaka. Po przekroczeniu granicy skierowaliśmy się szlakiem zielonym do Javornika zwiedzając po drodze ruiny Zamku Rychleby. Po przejściu ponad 18 km dotarliśmy na miejsce ok. godz. 13.00. W Javorniku czekało nas zwiedzanie zamku - byłej siedziby biskupów czeskich. Znalazła się również chwila na kosztowanie regionalnej czeskiej kuchni. Lekko zmęczeni, ale posileni wróciliśmy do granicy, gdzie czekało na nas 10 samochodów terenowych Klubu Weteranów Szos „QUATTRO”. Górskimi, polnymi drogami dotarliśmy do Lądka Zdroju. Przejażdżka dostarczyła uczestnikom rajdu wielu wrażeń.

Wieczorem, ok. godz. 20.00 spotkaliśmy się na ognisku. Wśród zebranych rozlosowano komplety nagród przekazanych przez miesięcznik ENTER, marmurowe upominki ufundowane przez Przedsiębiorstwo „Biała Marianna” (www.bialamarianna.pl) oraz gadżety sponsorowane przez Polski Portal Marzeń (www.zlotarybka.pl). Dzięki paniom ze Stowarzyszeń Agroturystycznych „ZDROJE” (www.sudety.info.pl/zdroje)
oraz „MASYWU ŚNIEŻNIKA” (www.sudety.info.pl/agroturystyka) wszyscy mogli skosztować wspaniałych wypieków i przepysznej herbaty z aronii. Wspólnym rozmowom nie było końca.

Drugiego dnia rajdu, 30 czerwca, udaliśmy się na szczyt Trojak, skąd można było podziwiać wspaniałe widoki na całą Ziemię Kłodzką i Masyw Śnieżnika. Idąc trasą obok pięknych form skalnych dotarliśmy do ruin zamku Karpień, a następnie do pięknie położonego w górskim lesie Kościółka Myśliwskiego, gdzie obok czekało na nas rozpalone ognisko i posiłek. Ponieważ była to niedziela, w kościółku została odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich internautów. Po krótkim odpoczynku wróciliśmy do Lądka uroczymi szlakami Gór Złotych. W Lądku Zdroju przed Sanatorium „Wojciech” odbyło się oficjalne zakończenie rajdu i zostały zrobione ostatnie pamiątkowe zdjęcia.

Organizatorzy rajdu:
Internetowy Informator Turystyczny www.sudety.info.pl
Ewa Konopka ewa@sudety.info.pl
Rafał Kurczyna rafal@sudety.info.pl
Roman Kaczmarczyk romek@sudety.info.pl

Serdecznie dziękują wszystkim obecnym na rajdzie za uczestnictwo i wspaniałą atmosferę i zapraszają w przyszłym roku na III Ogólnopolski Rajd Internautów SUDETY 2003.

Uczestnicy i organizatorzy dziękują sponsorom
za pomoc w realizacji rajdu.
 

II Ogólnopolski Rajd Internautów SUDETY 2002

wszystkich zdjęć: 121

    
Możesz używać klawiszy strzałek w lewo (←)
i w prawo (→) do nawigacji zdjęć.
www.sudety.info.pl © FUH WebProjekt 2015 - 5457542 odwiedzin