Wyszukiwarka
Wszystkie
Rajd internautów

W tym roku IV Ogólnopolski Rajd Internautów SUDETY 2004 – odbył się w dniach od 2 – 4 lipca 2004 roku w Bielicach na Ziemi Kłodzkiej.
Wędrowaliśmy po Górach Złotych i Górach Bialskich.

Zakwaterowanie mieliśmy w Domu Gościnnym „U Majów” www.sudety.info.pl/umajow

Na trasy wyruszyliśmy prowadzeni przez Przewodników Sudeckich:
Zbigniewa Jankowskiego i Mirosława Zbrzeźniaka.

1 dzień (2 lipca 2004 r.)
Spotkaliśmy się wszyscy na parkingu w Bielicach, krótkie przywitanie i na trasę.
Każdy uczestnik otrzymał koszulkę rajdową, odznakę pamiątkową oraz szczegółową mapę terenu, który będziemy zwiedzać.
Ścieżką dość ostro pod górę, doszliśmy do zielonego szlaku granicznego i dalej grzbietami Gór Złotych w kierunku Przełęczy Gierałtowskiej przez Łupkową (945 m), Pośrednią (924 m), Czartowiec (944 m) do Gierałtowa. Podziwialiśmy piękne panoramy w kierunku pólnocno-wschodnim tj. Czechy, Paczków, Otmuchów, aż po Nysę i jezioro Otmuchowskie i Nyskie.
W Nowym Gierałtowie odpoczynek, i decyzja – kto idzie dalej ? Teraz dopiero się zacznie ?!
Wyruszyliśmy ścieżką w kierunku Gierałtowskiej Kopy (920 m) i jej zboczami doszliśmy do czerwonego szlaku. u podnóży Czernicy (1083 m).
Na równię pomiędzy Czernicą (1083 m) i Płoską (1035 m) podeszliśmy „dzikim szlakiem” który nazwaliśmy – „SZLAKIEM INTERNAUTÓW” – to podejście będziemy pamiętać do końca życia. Było bardzo stromo – a za nami ok. 1 km potężna burza z piorunami – na szczęście cofnęła się i ledwo nas skropiło. Mieliśmy dużo szczęścia. Po wejściu na szczyt nagle pogoda się odmieniła i zaświeciło piękne słoneczko i pokazało się błękitne niebo. Była to nagroda za nasz trud.
Złotym szlakiem zeszliśmy na Bielski Dukt i nim do wyciągu narciarskiego w Bielicach, gdzie spokojnie  zmierzaliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie czekał na nas pyszny ciepły bigos ugotowany przez gospodarzy.
Ponad 7 godzin marszu na całkiem niezłych wysokościach dało w kość każdemu z nas.

Wieczorem o 20:00 ognisko – i pieczenie kiełbasek, na którym rozlosowaliśmy nagrody wśród uczestników - ufundowane przez sponsorów m.in. www.pascal.pl i www.bialamarianna.pl .


2 dzień (3 lipca 2004 r.)
Wyruszyliśmy o 9:00 żółtym szlakiem na Płoskę (1036 m) skąd piękny widok na całe pasmo Gór Złotych i Gór Bardzkich w oddali. Dalej na Czernicy (1083 m) krótki odpoczynek. i wspaniała panorama na Śnieżnik (1425 m), Czarną Górę ((1204 m) oraz Żmijowiec. Dalszą część trasy szliśmy czerwonym szlakiem – w kierunku Przełęczy Suchej (1002 m.) Stąd do Bielic Czarnobielskim Duktem. Czekał na nas gorący żurek, którego potężny gar zniknął dosłownie w 15 minut.
Popołudniu – wytrwali uczestnicy rajdu poszli zdobywać Kowadło (989 m) , które okazało się piekielnie trudnym szczytem, zwłaszcza, że po drodze zerwała się wichura.
Wieczorem ognisko, smażenie kiełbasek, piwko i pyszne ciasta zrobione przez panie z  Agroturystycznego Stowarzyszenia Masywu Śnieżnika

 

3 dzień (4 lipca 2004 r.)
Godz. 3:45 – sześcio-osobowa grupa wspólnie z przewodnikiem Mirkiem poszła na Kowadło (989 m.) oglądać wschód słońca. Niesamowite – był przepiękny !. Wszystkie kolory nieba od purpury, czerwień po pomarańcz, a chmury robiły niesamowite wrażenie kolorowych dywanów. Warto było.

W ostatni dzień rajdu wyruszyliśmy w kierunku Puszczy Śnieżnej Białki – zielonym szlakiem, przez Puszczę Jaworową. Pogoda okazała się łaskawa i mamy słoneczko i nieliczne chmury. Po wejściu do rezerwatu oglądnęliśmy „Rajskie Źródło” i poszliśmy na Rudawiec (1105 m) skąd piękny widok na Góry Bialskie, Góry Złote i masyw Śnieżnika.. Z zachwytem niektórzy stwierdzili, że miło popatrzeć na góry, które schodziliśmy w poprzednich dniach. Do Bielic wróciliśmy duktem przez Bielskie Zobcza i o 15:00 zakończyliśmy nasz 3-dniowy Rajd.

 

Organizatorzy rajdu:
Internetowy Informator Turystyczny www.sudety.info.pl
Ewa Konopka ewa@sudety.info.pl
Rafał Kurczyna rafal@sudety.info.pl
Roman Kaczmarczyk romek@sudety.info.pl

serdecznie dziękują wszystkim obecnym na rajdzie za uczestnictwo i wspaniałą atmosferę

Uczestnicy i organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc w realizacji naszego rajdu
 

IV Ogólnopolski Rajd Internautów SUDETY 2004

wszystkich zdjęć: 77

    
Możesz używać klawiszy strzałek w lewo (←)
i w prawo (→) do nawigacji zdjęć.
www.sudety.info.pl © FUH WebProjekt 2015 - 5457562 odwiedzin